X
تبلیغات
رایتل

مصطفی احمدی

بهترین آموزش ها -کتب الکترونیک-اموزش آشپزی-آموزش فتوشاپ و ...

طراحی فونت ، بدون نرم افزار در ایکس پی

 آقای مسعود پیکار درخواست کردن که امکانات مخفی ویندوز رو معرفی کنیم . به خاطر گل روی ایشون این کار رو از همین پست شروع میکنم .

 شاید شما تا حالا نمی دونستید که چنین برنامه ای هم در ویندوز وجود داره ! بله ، هنوز خیلی از قسمت های ویندوز ناشناخته مونده . البته نه اینکه هیچ کس ندونه . در بین کاربران کم کاربرد داره .

خوب برای طراحی فونت در ویندوز Xp بدون نرم افزار ابتدا روی منوی Start کلیک کنید و از این منو گزینه ی Run رو انتخاب کنید تا یا پنجره باز بشه . در کادر درون پنجره ی Run تایپ کنید EudCedit و اینتر بزنید . با این کار برنامه ی مورد نظر که برنامه ی طراحی فونت هست باز میشه .

یه توضیح مختصر هم در مورد برنامه بدم :

برنامه رو که به این شیوه باز کردید یه پنجره در ابتدای برنامه میاد که باید حرفی رو که می خواید طراحی کنید انتخاب کنید . روی یکی از خونه ها که کلیک کنید می تونید حرف مربوط به اون خونه رو طراحی کنید .

- برای اینکه بدونید کدوم خونه مربوط به کدوم حرف هست که طراحی کنید از منوی Window گزینه ی Reference رو انتخاب کنید تا خونه ی هر حرف رو تشخیص بدید .

- از منوی Tools و گزینه ی Item در این منو می تونید نوع کاربرد موس ( مداد ، پاک کن و ... ) رو انتخاب کنید .

- برای طراحی حرف بعدی می تونید از منوی Edit روی گزینه ی Select Code کلیک کنید .

- از منوی Edit و گزینه ی Copy Character می تونید حرفی رو از فونتی دیگه کپی کنید .

- برای ذخیره ی حرفی که طراحی کردید از منوی Edit گزینه Save Character رو انتخاب کنید .

با این کار شما می تونید فونتتون رو طراحی کنید . 

برای استفاده از فونتتون با استفاده از آدرس زیر ، گزینه ی Character Map رو انتخاب کنید :

Start > All Programs > Accessories > System Tools > Character Map

از لیست فونت ها گزینه ی ( All Fonts ( Private Character  رو انتخاب کنید تا حروفی رو که طراحی کردید ببینید . وقتی حروفی رو که طراحی کردید دیدید ، با دوبار کلیک رو هر حرف ، اون رو در کادر پایین می بینید . متن یا کلمه ی مورد نظرتون رو به این شیوه با فونت خودتون بنویسید و در انتها دکمه ی Copy رو بزنید و بعد تو هر برنامه ای که خواستید برید و کلمه ای رو  که با فونت خودتون نوشتید Paste کنید .

 

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1385 ساعت 06:48 ق.ظ | نویسنده: مصطفی احمدی | چاپ مطلب 0 نظر