X
تبلیغات
رایتل

مصطفی احمدی

بهترین آموزش ها -کتب الکترونیک-اموزش آشپزی-آموزش فتوشاپ و ...

آموزش درس هشتم فتوشاپ

در درس قبل با دو ابزار مهم آشنا شدید در این قسمت با باقی مانده ابزار جعبه ابزار آشنا خواهید شد .

 

 

Notes tool : به کمک این ابزار شما می توانید اطلاعاتی را در رابطه با  آن تصویری که کار می کنید و یا لایه هایی که کار می کنید در آن بنوسید .

 

 

برای بستن یک یک دفترچه ابزار Move را انتخاب نمائید و در صحنه کلیک کنید برای باز کردن دفترچه بر روی آیکون دفترچه مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه Open  را بزنید برای از بین بردن دفترچه برروی دفترچه مورد نظر راست کلیک کنید و فرمان Delete را بزنید .

 

 

Eye dropper tool : به کمک این ابزار می توانید از رنگ های موجود در تصویر نمونه هایی را بگیرید و به طور کل برای نمونه گیری رنگ ها می باشد . با راست کلیک کردن بر روی این ابزار چند ابزار دیگر نمایان می شود که در زیر دربازه آنها صحبت خواهیم کرد .

 

 

Color sample tool : به کمک این کزینه می توانید چندین نمونه درصفحه داشته باشد و چندین پانل Info در اختیار شما قرار داده می شود البته با پانل Info بعدا" مفصل آشنا خواهید شد .

 

 

measure tool : به کمک این ابزار می توانید اندازه و فاصله بین دو نقطه را تعیین نمایید . لابته فاصله ها در پانل Info نشان داده می شود که در آینده خوب با آنها آشنا خواهید شد .

 

 

ابزار بعدی در جعبه ابزار گزینه Pan می باشد به کمک اینگزینه می توانید زماین که بر تصویر بزرگنامیی می کنید یا اندازه تصویر بزرگتر از صفحه می باشد در طول و عرض عکس پیمایش نمایید که کلید میانبر آن  بر روی کی برد معادل Space می باشد .

 

 

Zoom : به کمک این ابزار می توان بر روی تصویر بزرگنامیی نمود بزرگنمایی به دو صورت انجام می شود . یکی به صورت کلیک کردن که با هر بار کلیک کردن تصویر بزرگ می شود و دیگر به این صورت است که با درگ کردن در صحنه یک کادر ایجاد می شود و نرم افزار فقط همان کادر ایجاد شده را بزرگ می کند اما تا اینجا فقط روش های بزرگ نمایی را توضیح دادیم حالا که بزرگ کردیم چه کنیم که عکس را کوچک کینم . برای کوچک  کردن تصویر کلید Alt را از کی برد بگیرید و بر روی تصویر کلیک کنید تصویر کوچک می شود و زمانی که بر روی این ابزار کلیک می کنید در Option Bar دکمه هایی ظاهر می شوند که هر کدام را توضیح خواهم داد.

 

 

اولین گزینه Zoom in  و Zoom out می باشند که برای نزدیک شدن و دور شدن می باشند .

Actual pixels : به کمک این دکمه می توانید اندازه واقعی تصویر را داشته باشید .

Fitoh Screen : به کمک این گزینه می توانید تصویر را از نظر اندازه اندازه صفحه نمایید .

Print size : این گزینه اندازه Print تصویر را در اختیار شما قرار می دهد .

 

 

تا اینجا تمام ابزارهای موجود در جعبه ابزار را آموختید و فقط چند گزینه باقی مانده است که آنها نقش مهمی را بازی می کنند . اولین گزینه Color Box است در این قسمت شما رنگ خود را تعیین می کنید به این صورت که کدام رنگ , رنگ کاری شما باشد و کدام رنگ برای پس زمینه باشد.

 

 

رنگ رویی رنگ کاری است . و رنگ زیری رنگ پس زمینه است برای تغییر هر کدام از رنگ ها کافی است که روی هر کدام از رنگ ها کلیک کنید تا پنجره Color Pioker باز شود ورنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

در کنار این دو رنگ یک فلش دو سر وجود دارد که می توانید رنگ کاری را با رنگ پس زمینه عوض نمایید . و همچنین در پایین سمت چپ کادر Color Box دو مربع کوچک مشکی و سفید وجود دارد که دو رنگ پیش فرض سیاه و مشکی را دارا می باشند .

 

 

قسمت بعدی قسمت mask می باشد در این قسمت تعیین می کنید که نوع ماسک شما به چه صورت باشد . البته در این رابطه در قسمت مربوط صحبت کردیم .

 

 

قسمت بعدی برای نوع نمایش صفحه می باشد که در زیر مدل های موجود را توضیح خواهیم داد:

 

 

Standard Screen : به کمک این گزینه تصویر به صورت استاندارد نمایش داده می شود .

 

 

Full Screen mode with menu Bar : به کمک این گزینه قسمت Titele صفحه می رود و فضا بزرگتر می شود .

 

 

Full screan mode : به کمک این کزینه Title و menu Bar از بین رفته و فضا بزرگتر می شود.

 

 

آخرین دکمه در این قسمت Jump to image Ready می باشد به کمک این گزینه شما می توانید نرم افزار Image Ready را باز نمایید .

 

 

بعض اوغات نیاز هست که ما Tool Box را کوچک کینم تا فضا بیشتری در اختیار داشته باشید اگر بر روی فضا مشکی بالایی دو بار کلیک کنید تا Tool Box بسته شود به این صورت بسته و باز می شود و فضا بیشتر می شود .

 

تا اینجا به طور کامل با جعبه ابزار آشنا شدید و حالا می توانید از تمام این ابزارها کار کنید و تصاویر بدیع و جالبی را خلق نمایید . 

 

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 25 اسفند‌ماه سال 1384 ساعت 08:20 ق.ظ | نویسنده: مصطفی احمدی | چاپ مطلب 0 نظر